אודות

 
 
 

ברית מילה היא עניין למומחים
 
מזה ארבעת אלפים שנה שברית המילה מסורה בידי אביו של הרך הנולד. עליו מוטלת האחריות למול את בנו, או למסור את המילה בידי איש נאמן עליו. השאלה היא, כיצד מוגדר האיש הנאמן? האם מדובר במוהל שדודן רחוק המליץ עליו?
החלופה שהולכת ומתקבלת היא רופא. רופא שעניינו המקצועי הבלעדי הוא ילדים, ובמיוחד מי שמכיר על בוריו את מנגנון הדימום והקרישה, הפציעה והריפוי, ומבין לנפשם של הורים צעירים.

שלום. שמי דוקטור יובל ברנדשטטר, רופא ילדים מומחה, בוגר אוניברסיטת בן גוריון בנגב אשר התמחה בארצות הברית ברפואת ילדים ומחלות דם בילדים. כידוע, בארצות הברית רוב הילדים הם נימולים, מטעמי בריאות, ואת הפעולה מבצעים הרופאים בבית החולים או במרפאות. עם שובי לארץ הבאתי עמי את הציוד המקובל בארצות הברית, ומאז אני מבצע את הברית לפי התקנים המחמירים של הרפואה האמריקנית.

  דוקטור יובל ברנדשטטר
 


במשך שנתיים, לאחר ששבתי מארצות הברית שימשתי כרופא ראשי ומנהל חדר מיון ילדים של בית חולים 'הלל יפה'. בתקופה זו ראיתי לא מעט מקרים של שיבושים קשים, עד כדי סיכון האיבר הרגיש, לאחר בריתות שבוצעו ללא פיקוח רפואי נאות. אירועים כאלו עצבו את גישתי לברית המילה, ככירורגיה זעירה שיש לבצע לפי כל הכללים, ומניעת דימומים באמצעים מודרניים. 
באשר לחלק המסורתי של הטכס, הכל נעשה כהלכה, בשיתוף מלא של המשפחה. שנים רבות אני משמש כבעל-קורא של בתי כנסת בכל מקום שבו התמחתי ופעלתי כרופא ילדים ומומחה במחלות דם.

אשמח לשוחח עם כל הורה ולהסביר את יתרונות הברית בידי מומחה אמתי לרפואת ילדים.

 

חיים ומוות ביד הלשון

לא פעם נולדים תינוקות עם קשיי הנקה בשל לשון קשורה (Frenulum Lingua). בעתיד אותם תינוקות עלולים לסבול מקשיי דיבור. לרוע המזל ישנה נטייה לדחות את האבחנה ואת הטיפול מעבר לגיל שנה, מה שמחייב הרדמה לצורך ריסון ושליטה בדימום. את הפרנולום הזה כדאי לנתק, ולשחרר את הלשון לתנועה תקינה בהקדם האפשרי, פעולה של רופא מומחה בכל חדר לידה בארצות הברית. אשמח לעזור בבעייה נפוצה זו. 
 
דוקטור יובל ברנדשטטר, M.D
מומחה ברפואת ילדים, ישראל וארה"ב


ניתן ליצור עמי קשר 7 ימים בשבוע או להתקשר אלי לנייד 054-2080391.

   
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר      
 
 

כתובת: פנינית 8 להבים  טל':  072-3224566  פקס:  08-6512778  דוא"ל: pninit2@yahoo.com